Aktualności

Relacja z V edycji Rzeszowskich Dni Hepato-Gastroenterologicznych

Nowy_Admin

W dniach 13-14 września br. w Filharmonii Podkarpackiej odbyła się V edycja Rzeszowskich Dni Hepato-Gastroenterologicznych. Przewodniczącym Komitetu Naukowego i Organizacyjnego był prof. nadzw. dr hab. n. med. Krzysztof Gutkowski.

Zaproszenie do udziału w wykładach i dyskusji przyjęło wielu znakomitych gości reprezentujących wiodące polskie ośrodki gastroenterologiczne, hepatologiczne i chirurgiczne, jak również goście z zagranicy.

Z ramienia Politechniki Rzeszowskiej w wydarzeniu udział wzięli prof. dr hab. inż. Grzegorz Budzik, Prorektor ds. nauki oraz dr hab. inż. Mariusz Oleksy, prof. PRz Prorektor ds. rozwoju i kontaktów z gospodarką. Prorektorzy złożyli list od JM Rektora na ręce organizatorów konferencji. 

Politechnika Rzeszowska prowadzi kształcenie na kierunku "Inżynieria medyczna" na Wydziale Matematyki i Fizyki Stosowanej. Jest to kierunek studiów łączący w sobie wiedzę i doświadczenie niezbędne do tworzenia nowych technologii inżynierskich oraz ich zastosowania w praktyce medycznej. Studia te stanowią uzupełnienie kierunków lekarskich o dyscypliny naukowe związane z nowoczesną działalnością inżynierską w medycynie.

Program tegorocznej edycji został tak dobrany, że objął on praktyczne aspekty schorzeń górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego, wątroby
i trzustki. Szczególną uwagę zwrócono na fakt, aby wykłady uwzględniały najnowsze rekomendacje dotyczące diagnostyki i leczenia.

Badania i zabiegi były transmitowane na salę obrad z pracowni i sal operacyjnych Klinik Gastroenterologii i Hepatologii oraz Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie.

Zapraszamy do oglądnięcia skrótu z tego wydarzenia:

 

Kategoria: